INGLOT akwarystyka

Idź do spisu treści

Menu główne

O pracowni

Menu

Akwarystyka to w zasadzie moja specjalność.
Zrodziła się  w czasach dzieciństwa, stopniowo dojrzewając przemieniła się w końcu w pracę zawodową. Praktycznie od momentu, kiedy pojawiła się w moim życiu, akwarium towarzyszyło mi już zawsze.
Jeszcze jako nastolatek osiągnąłem stopień wtajemniczenia, w którym nie było miejsca na
 jakąkolwiek niewiedzę o tym co w zbiorniku żyło i jakie potrzeby mają wszyscy mieszkańcy akwarium.
Wybierając studia na Wydziale Rybackim, wiedziałem że ryby, woda i wszystko co ze środowiskiem wodnym związane to moje życie.


Pracownia to jest ta sfera, która mimo wykonywania przeze mnie zawodu rybackiego pozwala mi zachować radość i fascynację tego pięknego hobby. To tutaj znajduję inspirację do wielu zawodowych działań oraz  wciąż pozwala mi  ona pogłębiać tajemnice natury...
                                                                                                                                 M.I.

Michał Inglot - Absolwent Wydziału Rybackiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (dawna Akademia Rolnicza).
Tytuł magistra obronił na Zakładzie Anatomii i Embriologii Ryb.
Po studiach pracował między innymi na jeziorowych oraz stawowych gospodarstwach rybackich.  Pracował także w jednej z najnowocześniejszych akwakultur RAS ryb ciepłolubnych w Bońkach/k.Płońska.
Obecnie specjalista w Zakładzie Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu.Agnieszka Inglot – Podpora i mobilizatorka wszelkich działań  oraz pracy twórczej męża. Miłośniczka rodzimej przyrody i górskich wędrówek. Obrończyni drzew i wszelkich zabłąkanych istot.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego